IT-освіта: від спільноти Кремнієвої долини спільноті українських вчителів

Запорізька державна інженерна академія  отримала корпоративний грант Мережної академії Cisco (CG ID#: 794110) від  Фонду Спільноти Кремнієвої долини  для реалізації у 2017/2018 навчальному році проекту , присвяченому розвитку інформаційно-цифрової компетентності школярів через підвищення кваліфікації вчителів за курсом «Основи апаратного та програмного забезпечення ПК», підтверджене сертифікатом мережної академії Cisco.

Школярі отримають доступ до сучасного освітнього on-line середовища з якісними мультимедійними матеріалами,  за якими вивчає інформаційні технології весь світ, що відповідає «Концепції нової української школи».

Школи отримають ліцензійне програмне забезпечення: симулятори для вивчення апаратної складової ПК та ноутбука, симулятор комп’ютерних мереж та Інтернету речей PacketTracer.

В межах проекту також передбачені заходи Мережної академії Cisco для учнів у форматах Всеукраїнських вебінарів,  впровадження нових форм навчання через проведення Креатонів та Пакатонів.

Запорізька державна інженерна академія розпочала процес синергії зі школами  у 2013 році з відкриття Центру підготовки інструкторів для Мережних академій Cisco та реалізації програми «ЗДІА-Школі»,  в  межах  якої більше ніж 80 вчителів інформатики зі шкіл, коледжів та закладів ПТО отримали статус інструктора Мережної академії Cisco за рахунок грантів від компанії Cisco Україна. Партнером ЗДІА в освітніх проектах для шкіл є Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Приєднатися до проекту можуть школи, коледжі, заклади ПТО всієї України.  Реєстрація вчителів інформатики та комп’ютерних дисциплін  триває.

Реєстрація

Курс “Основи апаратного та програмного забезпечення ПК” має програму з грифом МОНУ і рекомендований для вивчення у школах України у якості курсу за вибором:

Навчання за даною програмою надає учням базові знання в галузі комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення, необхідні для задоволення зростаючого попиту на фахівців з ІКТ початкового рівня.

Навчання інструкторів для отримання права викладання курсу IT Essentials проводиться в наступній формі:

• вебінари за темами курсу,
  • вивчення тем курсу в зручному для кожного темпі,
  • онлайн консультації інструкторів,
  • очна сесія для виконання лабораторних робіт на обладнанні та складання фінального іспиту.

Навчання безкоштовне для вчителя за умови подальшого викладання матеріалів курсу своїм учням.

Контактна особа: Полякова Наталія Петрівна,
доцент кафедри Програмного забезпечення автоматизованих систем ЗДІА,